V březnu 2022 oznámila společnost Maurice Lacroix převratnou iniciativu – výrobu hodinek a souvisejících obalů z recyklovaného plastu, který pochází z oceánů. Ve spolupráci se specializovanou společností #tide.

Značka Maurice Lacroix se zavázala, že během tří let zrecykluje 10 milionů lahví; již po roce a půl však bylo z moří a podél pobřeží různých ostrovů v Thajsku shromážděno více než 7 milionů lahví. Nyní značka hodinek z Franches Montagnes oznámila, že tímto to rozhodně nekončí.

Stéphane Waser, generální ředitel společnosti Maurice Lacroix, k tomu poznamenává: „V Maurice Lacroix jsme rádi spolupracovali s #tide a navštěvovali komunity, které se aktivně podílejí na zpětném získávání plastových lahví z moře. Vzhledem k tomu, že se blížíme k dokončení našeho původního závazku přijatého v roce 2022, nechtěli jsme odejít…“

„Pro nás to nikdy nebyla jednorázová záležitost. Naše cesta začala slovy „to dělá kapka“, ale myslím, že už jsme dosáhli mnohem víc než kapky. Nicméně nikdo z nás by neměl být spokojený… Věříme v udržitelnost a v to, že naše práce v této oblasti musí pokračovat,“ dodal Waser.

Maurice Lacroix také financoval vzdělávací programy, v jejichž rámci pořádá ve školách kurzy o významu recyklace. V jejich rámci se děti seznamovaly s výhodami recyklace. Cílem bylo zvýšit povědomí o mořském prostředí a zachovat oceány pro budoucí generace. Do dnešního dne se této společné iniciativy zúčastnilo 550 dětí ze 13 škol, které absolvovaly vzdělávací semináře.

Andrej Poliak