Ruský nezávislý hodinář Konstantin Čajkin přidal nového hrdinu do své série „monster na zápěstí“ –  Wristmons . Po Jokerovi, Mimoňovi či Harley Quinn se o slovo hlásí Kolobok (Koblížek).

„Přišel okamžik, kdy jsem si uvědomil, že Kolobok je ideálním výchozím bodem pro sérii ruských modelů série Wristmon,“ vzpomíná mistr. „Tento obrázek mě natolik inspiroval, že jsem během několika dní nakreslil 3-4 verze skic. Ukázalo se, že hrdina je natolik podmanivý a pozitivní, že jsem tento nápad už nemohl odložit a stále jsem se k němu vracel a návrh znovu a znovu jej upravoval.

Hrdina ruské národní pohádky O Koblížkovi poté co jej babička s dědečkem upečou ožije a uteče do světa. Na své cestě se postupně potká se zajícem, s vlkem a s medvědem. Všichni ho chtějí sníst, jemu se však vždy podaří uniknout. Až nakonec potká lišku a ta jej přechytračí a sní.

Jak je u série Wristmons tradicí, čas ukazují disky s rotujícím očima – vlevo je hodinový a vpravo minutový disk. Otevřená ústa pak hostí ukazatel fáze měsíce a dne v týdnu. Jednotlivé dny, zcela podle volby nositele hodinek, určují postavy z pohádky – babička, dědeček, zajíc, vlk, medvěd a liška.

Čajkin svůj nový počin prezentoval na Geneva Watch Days. Hodinky jsou limitovány počtem 99 kusů. Všechny už jsou zarezervovány.

Články o Konstantinovi Čajkinovi na watcht.cz.

Konstantin Chaykin Kolobok

Automatický nátah | indikace hodin a minut za pomocí disků, měsíční fáze, den v týdnu | ocel / ø 40 mm | vodotěsnost 50 m | řemínek z aligátora | limitovaná edice 99 kusů | 435 000 Kč

 

 

 

 

Andrej Poliak