Omega před šesti lety oslavila 50. výročí mise Apollo 8 hodinkami Speedmaster Dark Side of the Moon Apollo 8. Nyní se k nim vrací. Stejný design ale povýšila na jemnější úroveň detailů a propracovanosti.

V prosinci roku 1968 se mise Apollo 8 zapsala do historie jako první let člověka na oběžnou dráhu Měsíce. Na palubě této průkopnické mise byli velitel Frank Borman a piloti Jim Lovell a William Anders s hodinkami Speedmaster – nástrojem, na který se NASA spoléhala po celou dobu lunární kampaně – na zápěstí.

Letos značka vzdává hold tomuto příběhu novým modelem Speedmaster Dark Side of the Moon Aplollo 8 vytvořeným pomocí nejmodernějších technologií a bohaté palety materiálů.

Novinka má shodné 44milimetrové keramické pouzdro jako model z roku 2018. Novinkou jsou ale detaily na černěných můstcích a základně manuálně natahovaného strojku OMEGA 3869 (50hodinová rezerva nátahu), který je viditelný skeletonovaným číselníkem. Díky laserovému gravírování a kontrastním povrchům je simulace povrchu Měsíce opravdu detailní.

Další novinkou je vteřinová ručka na 9. hodině. Ta byla zkonstruována z titanu třídy 5 a má podobu rakety Saturn V. Na zadní straně pouzdra přibyl nápis „WE’LL SEE YOU ON THE OTHER SIDE“ (Uvidíme vás na druhé straně) – poslední slova, která pronesl pilot velitelského modulu Jim Lovell pozemní kontrole NASA těsně předtím, než mise Apollo 8 poprvé zmizela na odvrácené straně Měsíce mimo rádiové spojení.

Omega Speedmaster Dark Side of the Moon Apollo 8

Ref.: 310.92.44.50.01.001 | manuální nátah | chronograf | keramika / ø 44,25 mm | vodotěsnost 50 m | pryžový náramek | 13 500 CHF (cca 357 000 Kč)

 

 

 

 

Model z roku 2018 můžete zakoupit na Dušák.cz.

Andrej Poliak