Dánská značka Nordic Marine Instruments se chystá na velké uvedení nové kolekce SØVÆRN. V pořadí druhá kolekce kickstarterové hvězdy bude čítat šest referencí.

Start nové kolekce nastane za dva dny. Značka na svých stránkách láká na výhodnou nabídku: „Maloobchodní cena modelu SØVÆRN je 549 USD (cca 12 471 Kč). Pokud se však přihlásíte k odběru našeho newsletteru, můžete využít speciální nabídku.“

V ocelovém pouzdru o průměru 39 milimetrů pracuje japonský mechanický automat Miyota 9015 s možností manuálního nátahu. Strojek má rezervu nátahu až 42 hodin a hodinky vodotěsnost 100 metrů.

Novou kolekci SØVÆRN budou tvořit hodinky se jmény (na obrázku zleva) Midnat (Půlnoc) s černým číselníkem a bílými indexy, Stålgrå (Ocelově šedá), Himmelblå (Nebeská modř), Mosgrøn (Mechová zeleň), Fuldmåne (Úplněk) se žlutým číselníkem a černými indexy a Kulsort (Černá tma) s černým ocelovým náramkem.

Již za několik málo dnů bude známo, zda nám dánští hodináři přivezou svou novou kolekci představit na festival microbrandů Micro Praha. Loňského premiérového ročníku, na kterém se představilo přes třicet značek, hodináři z Dánska nechyběli.

Andrej Poliak