Němečtí hodináři A. Lange & Söhne uvádí nový počin modelové řady Zeitwerk s minutovou repeticí. Po platině či bílém zlatě přišla nyní řada na speciální slitinu zlata Honeygold.

Od svého znovuzaložení v roce 1990 se německá manufaktura stále pouští do neznámých horologických oblastí. Snaha o vývoj přesného hodinářství a neustálé stanovování nových hranic vystupuje do popředí nejen v oblasti inovativního mechanického inženýrství, ale také v oblasti použitých materiálů.

Patentované zlato Honeygold je vyhrazeno jen pro několik málo exkluzivních modelů. Je tvrdší než ostatní zlaté slitiny a je registrováno pod ochrannou známkou HONEYGOLD®. Materiál vděčí za svůj název teplému odstínu, který se pohybuje mezi růžovým a bílým zlatem.

ČTĚTE: První chronograf A. Lange & Söhne se samonátahem

Poprvé jej manufaktura použila v roce 2010. Od té doby je vyhrazeno pro prémiové modely jakým je i nyní představený Zeitwerk Minute Repeater Honeygold. Exkluzivní zlato hodinkám propůjčuje výrazný, rezonující zvuk. Každá hodina, desetiminutový interval a minuta se po stisknutí tlačítka přesně rozezní, čímž vzniká plynulá zvuková a vizuální korelace.

Pouzdro ze slitiny medového zlata působí jako rezonanční těleso, které vylepšuje akustické vlastnosti hodinek a dodává jim bohatou a teplou barvu a čistý zvuk. Limitovaná série počtem 30 kusů má pouzdro o průměru 44,2 milimetru, ve kterém pracuje manufakturní kalibr L043.5 s manuálním nátahem a rezervou 36 hodin. Složený je ze 771 součástek.

A. Lange & Söhne Zeitwerk Minute Repeater Honeygold

Ref.: 147.050F | manuální nátah | minutová repetice, indikace rezervy nátahu | slitina zlata Honeygold / ø 44,2 mm | vodotěsnost 30 m | kožený řemínek | limitovaná edice 30 kusů | 449 000 eur (cca 11 045 500 Kč)

 

 

 

 

Andrej Poliak