Vychutnat si klasická filmová díla na velkém plátně je nezapomenutelný zážitek. Od 14. do 16. prosince si jej mohou dopřát návštěvníci  pražských kin Světozor a Ponrepo. Akci pořádá KVIFF Classics s podporou next wealth a společnosti Carollinum.

„Pražská prosincová událost KVIFF Classics, stejně jako Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary jsou oslavou české i světové kinematografie. My v Carollinu podporujeme osobnosti a projekty, na které můžeme být my Češi náležitě hrdí. Národní hrdost je něco, co podle mého názoru mnoha lidem chybí, hlavně mladé generaci. Ale neměli bychom zapomínat na své kořeny a na ty, kteří pro naši zemi tolik vykonali,“ vysvětluje důvod spolupráce s KVIFF Classics majitelka společnosti Carollinum Tamara Kotvalová.

„Rozhodli jsme se podpořit kulturu a film, podobně jako značka Rolex, jež je partnerem cen americké Akademie filmového umění a věd (Oscar), či Jaeger-LeCoultre, podporující filmový festival v Benátkách. Obě hodinářské ikony zastupujeme na našem trhu.“

Diváci budou mít možnost shlédnout filmy Lawrence z Arábie, XX. století, Samuraj, Nebeské dny, Hrob světlušek, Bio Ráj, Šachta pohřbených ideí a Petrolejové lampy. Právě snímek Juraje Herze přehlídku KVIFF Classics zahájí 14. prosince v kindě Světozor.

Tím ale spolupráce hodinářské firmy a filmového festivalu nekončí. Carollinum v návaznosti na spolupráci s přehlídkou KVIFF Classics podpoří také 58. ročník MFF Karlovy Vary, který se bude v západočeských lázních konat od 28. června do 6. července 2024.

Předprodej vstupenek na přehlídku KVIFF Classics probíhá na pokladnách a webech kin Světozor a Ponrepo. Veškeré informace o programu a o uváděných filmech naleznete na odkazu: classics.kviff.com.

Andrej Poliak, zdroj: tisková zpráva