Nové vydání magazínu Watch It! #41

Navzdory koronavirové krizi pro vás naše redakce připravila nový magazín Watch It! Exkluzivního průvodce časoprostorem. Vydání s pořadovým číslem 41 je opět nabité novinkami a zajímavými informacemi ze světa horologie.

Seriál o hodinkách ve filmech se u vás setkal s velkým ohlasem. Po sérii akčních filmů přichází logická návaznost v podobě válečných snímků, v tomto případě v jediném vydání. A tentokrát bez placených spoluprací.

V tradičním profilu jsme si posvítili na Swatch. V článku Ve jménu revoluce: Swatch se dozvíte zajímavé informace. Švýcarsku doslova ujížděl šinkansen. Před padesáti lety švýcarský hodinářský průmysl takřka „neexistoval“. Fungovaly jen malé společnosti, které se snažily přežít. Strategií společnosti Swatch však bylo znovu získat pro zemi helvetského kříže podíl na trhu, dát možnost špičkovým značkám rozvíjet se a být úspěšné. Právě díky Swatch vlastně dnes všechny renomované značky existují.

Vznik nové české manufaktury Bohematic vám v rozhovoru Designér modernity přiblíží její spoluzakladatel Michal Froněk.

Oblíbenou rubrikou je Aréna. V tomto vydání vám své preference představí tři věhlasné dirigenty kuchyně, jejichž gastronomie je nebývale osobitá, kreativní, a hlavně chuťově famózní. Které hodinky by si za 5000 eur vybrali? O své touhy se podělil v Praze žijící Ital Matteo De Carli. O svou vizi se podělil i Tomáš Horák z restaurantu Triton na pražském Václavském náměstí. Třetí osobností se stal Štěpán Návrat stojící za svatostánkem chutí z pražských Vršovic – restaurací Benjamin.

Říká vám něco jméno Franck Muller? Pokud ne, tak vězte, že tento muž patřil mezi hrstku prvních nezávislých hodinářů. V článku Franck Muller: Konstruktér komplikovaného času na vás čeká spousta informací. Malou ochutnávku jsme přinesli v tomto článku.

A o své nepřijdou ani milovníci historie. V článku Salomon Coster si připomeneme 400 let od narození tohoto hodináře z holandského Haarlemu. Ochutnávku jsme vám přinesli v tomto článku.

Od 13. století začaly být stavěny veřejné hodiny a orloje, instalované zpravidla na věžích světských nebo církevních staveb, nebo v jejich veřejně přístupných interiérech. Menší stroje byly užívány v klášterech a postupně se objevovaly i v majetku zejména vyšších církevních hodnostářů, opatů a kardinálů. Teprve v 15. století si ve větší míře nacházely cestu i do vlastnictví světských velmožů. Tak začíná článek Hodinky pro vyvolené aneb Technika versus estetika v hodinářství II.

Nové vydání magazínu Watch It! č. 41. najdete na stáncích od 9. července. V elektronické podobě si magazín můžete zakoupit na Floowie.com nebo na AlzaMedia. Předplatné tištěného vydání koupíte pro ČR na Send.cz. Na Slovensku na ipredplatne.sk.

Dejte nám vědět, jak se vám nové vydání líbí na našem facebookovém profilu.