Cartier přichází s novým modelem Tank Must s fotovoltaickým strojkem a řemínkem vyráběným za použití odpadu z jablek a s exkluzivním modelem Tank Louis Cartier.

Fotovoltaický ciferník na hodinkách Tank Must je moderní alternativou quartzového strojku bez nutnosti výměny baterií. Unikátní technické řešení se spoléhá na jemnou a neviditelnou perforaci římských číslic, jejichž otvory umožňují sluneční energii pronikat do fotovoltaických článků ukrytých pod číselníkem. Vývojovému týmu trvalo dva roky, než tento strojek SolarBeatTM s životností přes 16 let integroval do modelu Tank Must, prvních hodinek, které tuto technologii využívají.

Průkopnické hodinky Tank Must rovněž představují řemínek vyrobený z inovativního materiálu, který zaručuje vysokou kvalitu i úroveň pohodlí při nošení. Skládá se z přibližně 40 % rostlinné hmoty vyrobené z odpadu jablek pěstovaných pro potravinářský průmysl ve Švýcarsku, Německu a Itálii.

Cartier Tank Louis Cartier

Nové modely Tank Louis Cartier kultivují svou nadčasovou eleganci v barvách. Volba modré a červené byla nutností, neboť tyto odstíny jsou neodmyslitelnou součástí DNA značky. Intenzivní červená a jasně modrá barva také esteticky zvýrazňují a podtrhují čisté linie hodinek.

Cartier Tank Louis Cartier

K těmto dvěma exkluzivním verzím přidal Cartier sofistikované detaily, včetně římských číslic a zlatě zbarvené minutové stupnice, které zvyšují grafickou intenzitu ciferníku. Modrá verze je v růžovém zlatě a červená ve zlatě žlutém. Obě jsou pak sladěny i s řemínky. Hodinky jsou poháněny manufakturním strojkem 1917 MC s ručním nátahem.

Zdroj: Tisková zpráva