Hodinky Omega Speedmaster Moonwatch, které jsou proslulé jako nejikoničtější chronograf na Zemi, přicházejí na trh v nejnovější edici – tentokrát s lakovaným bílým číselníkem inspirovaným výzkumem vesmíru.

Na tento model se fanoušci hodinek Moonwatch těší již od listopadu 2023, kdy byla první edice spatřena na zápěstí ambasadora značky Daniela Craiga na výstavě Planet Omega v New Yorku.

Když v roce 1957 vznikl původní model Speedmaster, bylo jedním z hlavních cílů konstruktérů vytvořit snadno čitelný číselník. Proto jsou na černém podkladu bílé ručky a indexy.

ČTĚTE: Omega na olympijské cestě z Kangwonu do Paříže

Na této nové verzi má opačné barevné provedení stejný výsledek. Nejenže Omega vyrobila tento nový číselník v bílé barvě s černými detaily a novými aplikovanými indexy, ale designéři přidali také výrazný název Speedmaster v červené barvě a celý povrch opatřili lesklým lakem – tato technika byla u hodinek Moonwatch použita vůbec poprvé.

Proč bílá? Hlavní inspirací pro tento nový vzhled je bílá a černá barva skafandrů astronautů – zejména těch, které se používají při výstupech do vesmíru. Koneckonců jde o autentické spojení, protože hodinky Speedmaster Moonwatch nosí astronauti NASA oficiálně od roku 1965 a jsou známé jako první hodinky nošené na Měsíci. Kromě toho se od Apolla 13 v roce 1970 na skafandrech objevují také červené linky, které označují hodnost velitele.

Omega Speedmaster Moonwatch Professional

Ref.: 310.30.42.50.04.001 | manuální nátah | chronograf, tachymetrická stupnice | ocel / ø 42 mm | vodotěsnost 50 m | ocelový náramek |225 000 Kč – dostupnost hodinek ověříte v Hodinářství Dušák

 

 

 

 

Andrej Poliak

Článek byl publikován 5. března. Aktualizován byl 24. dubna o českou cenu a dostupnost na českém trhu.