Švýcarská značka Certina uvádí na trh revoluční řešení, které se bude líbit nejednomu příznivci horologie. Tou revolucí je možnost vyměnitelných pouzder, což značka označuje jako koncept DS+.

Tajemství konceptu DS+ spočívá v trojdílné konstrukci: vnitřní tělo, vnější pouzdro a pásek. Každá z těchto tří částí funguje samostatně a může být libovolně kombinována s ostatními dvěma. Hodinky se skládají vtisknutím kulatého těla, které je dostupné se třemi různými číselníky, do jednoho z šesti pouzder z nerezové oceli. Ta mají průměr od 40 do 43 mm.

V průběhu listopadu budou takto u autorizovaných prodejců k dostání 3 různé základní sady hodinek. Aqua & Sport s černým číselníkem. Sada Sport & Urban se stříbrným číselníkem a sada Urban & Heritage s tmavě modrým číselníkem. Jejich cena bude startovat na 26.290,- Kč.

V každé sadě budou 2 různá pouzdra, jeden náramek a jeden řemínek. Další díly bude ale možné si doobjednat, případně si online sestavit sadu úplně vlastní. Jak to funguje, si můžete už teď vyzkoušet v online konfigurátoru.

Všechny barevné varianty hodinek jsou poháněny moderním, spolehlivým a odolným automatickým strojkem Powermatic s rezervou chodu až 80 hodin. Ten je navíc vybaven křemíkovým vláskem setrvačky NivachronTM.

aak, Tisková zpráva