Značka IWC Schaffhausen a freestylová lyžařka Eileen Gu se spojily, aby na charitativním večeru Laureus 2023 ve švýcarském Curychu společně uspořádaly jedinečnou aukci hodinek.

Laureus Charity Night se uskutečnila 11. listopadu v Zurich Convention Center. Dražily se dvoje hodinky, které dvojnásobná olympijská vítězka z Pekingu a ambasadorka značky IWC nosila ve výjimečných životních okamžicích.

Oba modely jsou opatřeny Eileeniným podpisem, což z nich činí exkluzivní a jedinečné hodinky. Na charitativním večeru IWC nabídne hostům také možnost navrhnout si osobní verzi modelu Portugieser Chronograph. Za každé objednané hodinky IWC přispěje nadaci Laureus ve Švýcarsku.

Hodinky Pilot’s Watch Chronograph TOP GUN Edition „Lake Tahoe“ zaujmou 44milimetrovým pouzdrem z bílé keramiky odolné proti poškrábání. Právě tyto hodinky měla Eileen Gu na svém prvním focení pro IWC poté, co se v roce 2021 stala ambasadorkou značky výrobce hodinek se sídlem v Schaffhausenu. Design hodinek je inspirován zimní krajinou kolem sladkovodního jezera Tahoe na hranicích států Kalifornie a Nevada na západě USA, kde Eileen jako malá holčička poprvé stoupla na lyže.

Druhými hodinkami jsou Portofino Automatic Day & Night 34. Tyto klasicky elegantní časomíry Portofino z ušlechtilé oceli s tmavě modrým ciferníkem jsou posety 66 diamanty. Tyto hodinky měla Eileen na ruce, když byla letos v květnu na slavnostním galavečeru Laureus World Sports Awards 2023 v Paříži vyhlášena „Světovou akční sportovkyní roku“.

Na podporu sociálních sportovních programů švýcarské nadace Laureus se o víkendu v curyšském Kongresovém domě sešlo přibližně 600 hostů. Pro děti a mládež bylo vybráno 1 000 450 CHF, tedy v přepočtu přibližně 25,5 milionu korun.

Andrej Poliak

Článek byl původně publikován 8. listopadu. O výsledek aukce byl aktualizován 15. listopadu.