Mladá švýcarská manufaktura Hooke & Huygens vyrábí hodinky s dírou uprostřed, kam si majitelé mohou vkládat kameny dle své libosti.

Drahokamy jsou umístěny uprostřed hodinek a lze si je přizpůsobit podle přání. Jsou vytvořeny z 15mm přírodních kamenů, kovu, mikroskopických plastik nebo dokonce drahokamů zasazených do rámečku.

Časomíry Hooke & Huygens s rubínem

Patentovaný poloskeletonizovaný strojek ve tvaru prstence je vybaven osmi elegantně propojenými ručně natahovanými setrvačkami, které hodinkám propůjčují téměř týdenní rezervu chodu.

Časomíry Hooke & Huygens s modrým diamantem

Společnost Hooke & Huygens navrhuje, vyvíjí, montuje a testuje strojky a pouzdra ve vlastní režii, přičemž všechny zakázkové díly se vyrábějí v oblasti Neuchâtelu. Hodinky s ocelovým pouzdrem s černým nebo stříbrným číselníkem stojí 26 400 švýcarských franků (cca 670 000 korun).

Časomíry Hooke & Huygens se safírem a s bílým diamantem

Pouzdro o průměru 44 milimetrů může být vyrobeno i ze zlata různých druhů (žluté, bílé, růžové). V takovém případě vás časomíry přijdou na 42 800 franků (cca jeden milion korun). Se safírem pak stojí až 3,3 miliony korun. S bílým diamantem podle karátů potom od 12 do 47 milionů.

Hodinky jsou dodávány v exkluzivním boxu z ořechového dřeva. Set obsahuje tři řemínky z aligátora (černý, tmavě hnědý, tmavě modrý. Všechny řemínky jsou rychloupínací) a šest kamenů (malachit, pruhovanéý onyx, bílý zirkon briliantového brusu, ocelovou kuličku, kuličkové logo H&H a osobní drahokam.

Název značky je poctou vědcům Robertu Hookovi a Christiaanu Huygensovi, kteří v 17. století nezávisle na sobě setrvačku sestrojili. Holandský fyzik Christiaan Huygens ji sestrojil roku 1655. Patentovat si ji dal až o dvacet let později.

Setrvačka nahradila jednodušší mnohem méně přesný lihýř. Nezávisle na něm ji zkonstruoval také anglický vědec, vynálezce a hodinář Robert Hook.

Andrej Poliak