Před šedesáti lety, 7. května 1963, byla založena společnost Automobili Ferruccio Lamborghini S.a.s.. Dnes firma Automobili Lamborghini S.p.A.“ zaměstnává více než 2000 lidí a v loňském roce vyrobila 9233 vozů.

Společnost Automobili Lamborghini naplánovala řadu mezinárodních akcí na oslavu svého 60. výročí. Každá akce bude jiná, ale všechny mají společný cíl – zapojit majitele a jejich vozy Lamborghini, oficiální kluby Lamborghini, prodejce a fanoušky po celém světě.

Mezinárodní program oslav začal v lednu slavnostním otevřením nově zrekonstruovaného muzea Lamborghini v Sant’Agata Bolognese a výstavou „Budoucnost začala v roce 1963“. Následovaly dvě významné akce: „Lamborghini Day Japan – 60th Anniversary“ v Suzuce a „Lamborghini Day UK – 60th Anniversary“, na kterém se 29. dubna na okruhu Silverstone sešlo více než 380 vozů Lamborghini.

Dne 24. května se v Itálii uskuteční turné „60th Anniversary Giro“, které bude zakončeno 28. května na náměstí Piazza Maggiore v Bologni veřejně přístupnou přehlídkou Concours d’Elegance, na níž se očekává účast více než 150 vozů Lamborghini.

Tisková zpráva