Česko-švýcarská značka Chronotechna pro dobročinné účely vydražila trojici unikátních časomír SeaQuest Dive “Azzure Deep”. Jak už název napovídá, hodinky se pyšní speciálním azurovým číselníkem.

SeaQuest Dive “Azzure Deep”

Časomíry mají ocelové pouzdro a safírové sklíčko. Pouzdro ukrývá švýcarský strojek s automatickým nátahem Sellita SW200-1 a vodotěsnost do 300 metrů hloubky, která je pečlivě testována na závěr výroby hodinek v naší manufaktuře ve švýcarském La Chaux-de-Fonds.

ČTĚTE: Česká značka plánuje uvedení tří „švýcarských“ časomír

První hodinky z trojice byly v Turecku, kde Jan Sýkora, jeden z investorů Chronotechny, dlouhodobě podporuje podmořský archeologický průzkum tureckého pobřeží, vydraženy za 25 tisíc eur, tedy v přepočtu za zhruba 620 tisíc korun ve prospěch Mediterranean Archaeology Association, která vybrané peníze využije na financování nové expediční lodi se špičkovou dekompresní komorou. 

Hakan Öniz, profesor na Akdeniz University v Antalyi

 

Druhé hodinky během stejné dražby dostal jako osobní dar Hakan Öniz, profesor na Akdeniz University v Antalyi a uznávaný turecký podmořský archeolog, který v roce 2018 vedl průzkumný tým, jenž na pobřeží u Antalye objevil v hloubce 56 metrů víc než 3600 let starý vrak lodi, což z něj oficiálně udělalo nejstarší vrak na světě.

Lihovarník Martin Žufánek

 

Celý příběh hodinek SeaQuest Dive “Azzure Deep” se pak na začátku tohoto týdne uzavřel na pražském Žofíně, kde třetí hodinky vydražil během filantropického večera, pořádaného Nadací Via, známý lihovarník Martin Žufánek. Ten je mimo jiné majitel i prvních hodinek Chronotechna z roku 2018 a o unikátní model SeaQuest Dive nakonec na Žofíně svedl aukční bitvu, která jejich cenu nakonec vyšroubovala na 120 tisíc korun.

 

Andrej Poliak, zdroj: tisková zpráva