Micro Praha Festival je velmi očekávanou událostí, která se uskuteční v historickém centru Prahy ve dnech 2. a 3. prosince 2023. Ve speciální rubrice vám postupně představíme všechny vystavující značky.

Představujeme značku Elka Watch Co.

Historie značky Elka se začala psát v roce 1913, kdy Edouard Louis Kiek se svým švagrem založili hodinářskou dílnu v Amsterodamu, později známou pod obchodní značkou ELKA (ta vznikla složením prvních písmen jména zakladatele a místa sídla firmy), v níž začali s výrobou vlastních hodinek.

V roce 1949 firma expandovala na Švýcarský trh. Do úspěšné expanze firmy zasáhla na konci 70. let minulého století tzv. quartzová krize a značka jako taková zmizela ze světa. Na její dávnou slávu se rozhodl v roce 2022 navázat nový majitel značky, matador hodinářského průmyslu pan Hakim El Kadiri, kterému se (bez jakéhokoli vztahu ke značce) již jako malému chlapci přezdívalo Elka.

Pod jeho vedením vzniklo několik nových modelů, které svým designem navazují na původní modely značky. Že se jedná o úspěšný krok svědčí pozitivní ohlasy na jeho hodinky jak ze strany odborné veřejnosti, tak i samotných zákazníků.

Tým Micro Praha

SPECIÁLNÍ RUBRIKA Micro Praha