Výstava mikrobrandů Micro Praha, jehož je Watch It! mediálním partnerem, v prostorách pražského hotelu Kings Court nedaleko Obecního domu v prosinci představila přes třicet značek z celého světa.

V rámci prvního ročníku tak nejen příznivci hodinařiny mohli na obdivovat značky ze Švýcarska, z Německa, z Belgie, z Dánska a z USA. „Seznam všech vystavovatelů přitom ještě není zcela uzavřen,“ upozornil v červenci jeden z pořadatelů výstavy Ondřej Vislocký. Značek bylo nakonec 37 ze 14 zemí světa.

ČTĚTE: Praha bude hostit nový hodinářský festival

Výstava Micro Praha se konala od 2. do 3. prosince a pro návštěvníky byla zdarma. Uskutečnila se v době vánočních trhů na Staroměstském náměstí, takže měla velký potenciál přilákat nejen obdivovatele tikajících strojků. Těch si nakonec na výstavu našlo téměř 2000.

Výstava je živá událost, která jako taková podléhá aktuálním změnám. Nic není, jak se říká jisté a tak i v seznamu vystavujících značek docházelo k aktualizacím. Nově se na výstavu do reprezentativních prostor pražského hotelu Kings Court chystají značky Guinand a MARCH LA.B.

Naopak svou účast odhlásily Archimede, Dumoreau a SequentTak třeba se s těmito značkami budeme seznámit v některém z příštích ročníků Micro Praha. Uvidíme.

Na stránkách Watch It! jsme vám přinesli profily jednotlivých značek. Navštívili jste první ročník výstavy Micro Praha? Dejte nám vědět na našem facebookovém profilu.

Seznam zúčastněných hodinářů, klenotníků či výrobců příslušenství:
AIS collective
(čistící prostředky pro hodinky) ǀ Båge & Söner (budíky) ǀ Bavarian Watch Company ǀ Circula ǀ Davosa ǀ Dekla ǀ Delbana ǀ Delma  ǀ Elka Watch ǀ Epos ǀ Etien ǀ Findeisen ǀ FineWatchesBerlin ǀ Formex ǀ Gavox ǀ Guinand ǀ Hanhart ǀ Havaan Tuvali ǀ Heinrich ǀ Jurmo Watches ǀ Kieser Design ǀ Laco ǀ Loee Diamonds (šperky) ǀ MARCH LA.B ǀ Micro Praha (obchod) ǀ Nordic Marine Instrument ǀ RZE ǀ Sherpa ǀ Subdelta ǀ Swiss Watch Company ǀ TIMELESS WATCH ǀ Vandaag ǀ Watch Bandit (řemínky) ǀ XIIVI ǀ Zealande (řemínky)

Andrej Poliak

Článek byl publikován 25. července. Aktualizován byl 31. října o odkazy na profily jednotlivých značek. Druhá aktualizace 10. listopadu – seznam vystavujících značek. Třetí aktualizace 1. prosince. Čtvrtá aktualizace 16. prosince 2023.