Pořadatelé výstavy Geneva Watch Days, která se konala na přelomu srpna a září hlásí rekordní čísla. V týdnu plném prezentací, setkání a živých diskusí se na břehu Ženevského jezera sešlo 39 zúčastněných značek a téměř 1 500 profesionálů z oboru, včetně 600 zástupců médií a 300 prodejců z celého světa.
Pavilon na Rotonde du Mont Blanc byl po čtyři dny otevřen veřejnosti a přivítal 8000 lidí, kteří mohli obdivovat nejnovější nabídku značek v 51 vitrínách seskupených do tří témat.
Přibližně 450 návštěvníků si užilo prohlídky vedené třemi odborníky. Velký úspěch mělo také šest sympozií na témata blízká srdci hodinářského průmyslu. Brunch pořádaný Fondation de la Haute Horlogerie přilákal asi 100 milovníků hodinek, kteří si vyzkoušeli své znalosti v kvízu.
Studenti, sběratelé a vedoucí pracovníci podniků měli možnost hovořit přímo s generálními řediteli zúčastněných značek na třech neformálních snídaních. A konečně charitativní aukce, kterou společně uspořádaly Geneva Watch Days a Phillips ve spolupráci s Bacs & Russo, vynesla 110 000 švýcarských franků pro fond určený studentům Ecole d’Horlogerie de Genève, kteří se ocitli v ekonomických potížích.
Čtvrtý ročník je minulostí a pořadatelé již rozjeli přípravy na ten pátý v příštím roce. Geneva Watch Days v roce 2020 založili zástupci značek Breitling, Bulgari, De Bethune, Girard-Perregaux, H. Moser & Cie, MB&F, Ulysse Nardin a Urwerk.
Andrej Poliak