V sobotu 27. ledna ve svých 75 letech zemřel známý britský fotograf Brian Griffin. Švýcarská značka Horage s ním loni spolupracovala na imitované edici Lensman 2 Brian Griffin Edition.

„Náš drahý přítel a fotografický velvyslanec Brian Griffin zemřel pokojně ve svém domě v londýnském Rotherhithe. Všichni v Horage jsme hluboce zarmouceni a vyjadřujeme soustrast jeho rodině, přátelům a příznivcům. Čas, který jsme měli to štěstí strávit s Brianem, zůstane navždy v našich srdcích, protože Brian ukázal našemu týmu a všem, kterých se dotkl, co to znamená jít neochvějně za svou tvůrčí vizí,“ stojí v prohlášení švýcarských hodinářů.

Britský fotograf Brian Griffin. 13.dubna 1948 – 27. ledna 2024 (c) Ashley Franklin

Jeho fotografie „Rush Hour, London Bridge“ z roku 1974 mu přinesla celostátní uznání. Její kopie je nyní ve sbírce Victoria and Albert Museum. Oceňovaný fotograf celosvětový věhlas získal v osmdesátých letech minulého století. Díky jeho portrétům umělců, jako jsou Ringo Starr, Iggy Pop, Peter Gabriel, REM, Depeche Mode a Queen, ho deník Guardian v roce 1989 vyhlásil fotografem desetiletí.

O úmrtí slavného fotografa informuje také český web depechemode.cz. „Brian stál jako fotograf a designer za ranými obaly desek Depeche Mode a mnoha fotografií kapely. V roce 1998 natočil skvělý klip pro singl Only When I Lose Myself,“ připomíná server.

Griffin se značkou Horage spolupracoval na limitované edici časomír z kolekce Lensman 2. Speciální limitovanou edici 100 kusů hodinek Brian Griffin zdobí stříbrný ciferník a platinový mikrorotor PT950. Profesor Brian Griffin je známý tvorbou vlastního světla a stylu. „Věřte ve své světlo. – Brian Griffin“ je vyryt na zadní straně pouzdra hodinek.

Andrej Poliak