Švýcarská manufaktura IWC Schaffhausen připravila čtyři hodinky speciálně pro posádku orbitálního výletu Inspiration4. Hodinky budou prodány v listopadové aukci a výtěžek bude věnován nemocnici St. Jude Children’s Research Hospital, stejně jako sbírka související s misí. Dosud bylo vybráno 145 milionů dolarů.

Mise Inspiration4 se zrodila v mysli podnikatele Jareda Isaacmana, který byl velitelem historicky první orbitelní mise s civilní posádkou. Isaacmana doplnili Hayley Arceneaux, Chris Sembroski a Sian Proctor. Všichni měli při letu na zápěstí vesmírné chronografy IWC Pilot’s Watch Chronograph. Posádku na orbit vynesla 15. září ve 20:02:56 EDT raketa SpaceX’s Falcon 9 z historického Launch Complex 39A v NASA Kennedyho vesmírného centra. Na zem se vrátili 18. září, když v 19:06 spadl jejich modul Dragon do Atlantického oceánu u floridského pobřeží.

Hodinky s jedinečným designem představují vždy jednu z hodnot mise, jako je Leadership, Hope, Generosity a Prosperity (vůdcovství, naděje, velkorysost a prosperita). Tyto hodnoty jsou vyryty na dýnku hodinek společně se jménem člena posádky.

Andrej Poliak