Hodináři z Nového Města nad Metují odhalili novou limitovanou edici časomír PRIM. Stokusovou limitkou Zikmund a Hanzelka LE vzdávají hold dvojici slavných československých cestovatelů.

ČTĚTE: Limitka PRIM z unikátního materiálu

Jedná se o pány Jiřího Hanzelku a Miroslava Zikmunda, kteří v letech 1959–1964 při své druhé expedici ve vozech T 805 procestovali Asii a Oceánii. Nové časomíry si mohli v předstihu prohlédnout návštěvníci Dne otevřených dveří.

Odkaz Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky se prolíná každým detailem propracovaného designu. Iniciály Z&H najdeme nejen na korunce, ale také na ručkách. Při jejich překrytí ve 12 hodin se písmena objeví přímo nad sebou. Slavná dvojice se tak symbolicky znovu spojí.

Díky spolupráci se Tatrou Kopřivnice vypráví zadní víko hodinek celý příběh druhé cesty. Jména cestovatelů se zde objevují ve společnosti jejich vozů na pozadí hor, které při své cestě úspěšně zdolali. Okolo pak defilují názvy nejvýznamnějších navštívených měst a zemí.

„Velkou péči jsme věnovali také balení unikátní edice. Kožené cestovní desky, vytvořené společně s řemínkem hodinek brašnářem Pavlem Matoušem, ukrývají zápisník z ručního papíru z Velkých Losin i plnicí pero z manufaktury Wood-Factory,“ dodávají novoměstští hodináři.

Ocelové pouzdro o průměru 37 milimetrů ukrývá in-house PRIM kalibr 93, který letos slaví své desáté narozeniny. Manuálně natahovaný strojek má rezervu nátahu 48 hodin.

Novoměstští hodináři se významnými československými osobnostmi nechávají inspirovat často. Ať už to byla limitka PRIM JAN KAŠPAR věnovaná českým aviatikům, nebo PRIM TB LE oslavující odkaz československého podnikatele Tomáše Bati.

PRIM Zikmund a Hanzelka LE

Ref.: 93-026-529-00-1 | manuální nátah | nerezová ocel 316L / ø 37 mm | vodotěsnost 50 m | řemínek z hovězí kůže a kaučukový náramek | limitovaná edice 100 ks | 125 000 Kč – dostupnost časomír ověříte na PRIM.CZ

 

 

 

 

Andrej Poliak