Nové ročníky elitních parkurových sérií Longines Global Champions Tour (LGCT) a Global Champions League (GCL) zahájí v březnu v katarském hlavním městě Dauhá. Prestižní seriály vyvrcholí na konci listopadu při play-off v Praze.

Celkem šestnáct zastávek bude mít v roce 2021 parkurová série Global Champions, která opět nabídne jak túru pro jednotlivce Longines Global Champions Tour, tak týmovou soutěž Global Champions League, v níž nechybí družstvo Prague Lions s Češkou Annou Kellnerovou.

„S potěšením oznamujeme naše termíny pro rok 2021 a těšíme se na novou sezonu s důvěrou, vzrušením, ale také s pokorou. Znám všechny zúčastněné strany a zejména naši věrní fanoušci se těší na nový začátek sezony po tak náročném roce poznamenaném globální pandemií. Úzce spolupracujeme s hostitelskými městy a jednáme s partnery, abychom zajistili očekávaný návrat k parkurovým závodům nejvyšší úrovně s velkým důrazem na zdraví a bezpečnost všech zúčastněných. Rád bych poděkoval za trvalou podporu všem sponzorům i vlastníkům týmů,“ uvedl prezident Longines Global Champions Tour a Global Champions League Jan Tops.

PROGRAM Longines Global Champions Tour 2021
4. až 6. březnaDauháKatar
30. dubna až 2. květnaŠanghajČína
12. až 16. květnaHamburgNěmecko
21. až 23. květnaMadridŠpanělsko
27. až 29. květnRamatuelle/Saint TropezFrancie
3. až 5. červnaCannesFrancie
18. až 20. červnaStockholmŠvédsko
25. až 27 červnaPařížFrancie
1.až 3. červenceMonacoMonaco
22. až 25. červenceBerlínNěmecko
13. až 15. srpnaLondýnVelká Británie
20. až 22. srpnaValkenswaardNizozemí
9. až 12. záříŘímItálie
16. až 19. záříMexico CityMexico
24. až 26. záříNew YorkSpojené státy americké
18. až 21. listopaduPrahaČeská republika

 

Podruhé hvězdní jezdci a jejich koně zavítají do Kataru. V březnu bude zahajovací podnik ročníku LGCT A GCL hostit moderní jezdecké centrum Al Shaqab v Dauhá. Vstupenky stojí v přepočtu od 400 do 60 000 korun.

Andrej Poliak