Orient Star na letošním veletrhu Inhorgenta představí nové přírůstky M-Collections budou zahrnovat nové modely z řad M34, M42 a M45, které jsou poctou Messierovu katalogu.

Messierův katalog obsahuje astronomické objekty. Od hvězdokup a mlhovin až po galaxie. Na konci 18. století jej začal vytvářet francouzský astronom Charles Messier. Na začátku katalog obsahoval 45 objektů. Nyní jich popisuje 110. Jednotlivé objekty nesou označení M a pořadové číslo.

M-Collections je součástí nového směru Orient Star a byly vytvořeny s ohledem na nadšence do hodinek, kteří hledají skutečně výjimečné kousky. Astronomickými objekty byly jednotlivé hodinky inspirovány.

Kolekce Orient Star M34 je inspirována hvězdokupou Perseus, souhvězdím na severní obloze pojmenovaným po řeckém mytologickém hrdinovi a zabijákovi nestvůr.

M42 je jasná hvězdokupa zářící v souhvězdí Orionu, které je pojmenováno po synovi boha moře Poseidona. Orient Star si letos připomíná 60 let od uvedení svých prvních potápek.

A konečně kolekce Orient Star M45 je pojmenována podle hvězdokupy M45 Plejády, která již mnoho let fascinuje lidi na celém světě. Hvězdokupa je známá jako Sedm sester a odkazuje na otevřenou hvězdokupu v Býku pozorovatelnou na východní obloze na začátku zimy.

Hodinky budou představeny na stánku Orient Star v hale A1 mnichovského výstaviště. Loňský 49. ročník Inhorgenty se opět těšil velké pozornosti odborné i laické veřejnosti. Svědčí o tom rekordní návštěvnost. Letošní výroční 50. ročník se bude na mnichovském výstavišti konat od 16. do 19. února 2024.

Andrej Poliak