Rezervu nátahu 1000 hodin, neboli 41,6 dne, už v roce 2011 představila značka Rebellion s modelem T-1000. Nová značka Haute-Rive k tomu nyní přidává tourbillon.

Rezerva je to opravdu úctyhodná a velmi praktická. Zatímco „terminátor“ od Rebellionu se mohl pochlubit takovou rezervou díky šesti vertikálním pérovníkům, počin Honoris I od nové značky Haute-Rive si vystačí jen s jedním pérovníkem s tři metry dlouhým vláskem a k tomu s tourbillonem. Světový rekord je na světě.

Za vším stojí Stéphane von Gunten. Nezávislá značka Haute-Rive (vysoký břeh) nese jméno dílny jeho prapradědečka, kde se již dříve vyráběly výjimečné hodinky. Stéphane poháněný láskou k hodinařině se po dvaceti letech rozhodl vydat vlastní cestou.

A ta jej zavedla až k hodinkám Honoris I, které vzdávají hold jeho prapředkovi Irénée Aubrymu. Ten v počátcích dvacátého století vyvinul hodinky Hebdomas s osmidenní rezervou nátahu, jichž jeho dílna na břehu Neuchâtelského jezera v Chez-le-Bart poblíž St-Aubin vyráběla až 1000 kusů denně.

Úvodní kolekci tvoří tři varianty – v bílem, žlutém nebo růžovém 18kt zlatě. 1000hodinová rezerva nátahu je indikována na zadní straně hodinek s průměrem pouzdra 42,5 milimetru, ve kterém pracuje kalibr HR01 s manuálním nátahem, který je realizován otočnou lunetou.

Haute-Rive Honoris I

Manuální nátah | tourbillon, ukazatel 1000hodinové rezervy nátahu | bílé, žluté nebo růžové 18kt zlato / ø 42,5 mm | vodotěsnost 30 m | kožený řemínek | limitovaná produkce 10 kusů ročně | 148 000 CHF (cca 3 745 000 Kč)

 

 

 

 

Andrej Poliak