Počiny mladé švýcarské manufaktury Richard Mille jsou pověstné svou hravostí. Dvojnásob to platí o aktuálním počinu RM 07-01 Automatic Coloured Ceramics. Hodináři z Les Breuleux se tentokrát nechali inspirovat designovou skupinou Memphis z 80. let minulého století.

Světlo světa spatřily hned tři barevné varianty – růžová, levandulová a modrá. Jak název časomír napovídá, tak pouzdra o rozměrech 31,40 x 42,53 mm jsou vyrobena z keramiky.

Přesněji z tetragonálního zirkonového polykrystalu, což je biokompatibilní keramika tvořená z více než 95 % zirkoniem (ZrO2). Mezi její vlastnosti patří pozoruhodná odolnost proti korozi a tvrdost zajišťující odolnost proti poškrábání (1400 Vickersových stupňů).

ČTĚTE: První dámské časomíry od Richard Mille

Srdcem hravých hodinek je skeletovaný automatický strojek s hodinami, minutami a nastavitelnou geometrií rotoru disponující 50hodinovou rezervou nátahu. Základní deska a můstky jsou vyrobeny z titanu třídy 5, který byl upraven mikrotryskáním a elektroplasmou.

RM 07-01 Automatic Coloured Ceramics

Pink Blush; Lavender; Powder Blue | automatický nátah | keramika / 31,40 x 42,53 mm | vodotěsnost 50 m | kožený řemínek | 205 000 eur (cca 5 000 000 Kč)

 

 

 

 

WIKIPEDIA
Skupina Memphis
 (anglicky Memphis Group) byla italská skupina umělců, která se zabývala designem a architekturou a značným způsobem ovlivnila prvky designu 80. let 20. století. Byla založena v italském Miláně architektem Ettore Sottsassem v roce 1981.

 

 

 

 

 

 

Andrej Poliak