Rytíři Kulatého stolu z artušovské legendy poprvé za svým dobrodružstvím „pod vlajkou“ Roger Dubuis vyjeli před jedenácti lety. Na sklonku loňského roku je putování za Svatým grálem dovedlo do ledové země na zamrzlé jezero.

Nové vydání „rytířského“ eposu nese podtitul „Příběh ohně a ledu“ a je opět limitováno na pouhých 28 kusů. Dokonale vystihuje legendární příběh krále Artuše a jeho statečných rytířů.

ČTĚTE: Roger Dubuis a nová variace s rytíři Kulatého stolu

Číselníku vévodí 12 rytířů z růžového zlata v různých pozicích. Vytvoření jedné postavičky zabralo tři dny. Jedinečný je rovněž podklad, na kterém rytíři stojí. Je z modrého Murana skla. Stejně tak jako ledové sněhově bílé kry zamrzlého jezera, které jsou pro výsledný efekt potaženy porcelánem Limoges. Hodiny a minuty ukazují ručky z 18karátového růžového zlata.

Na zadní straně je vyryta přísaha čaroděje Merlina: Around this table, the bravest knights will gather as equals. They will set forth in search of adventure, righting wrongs, protecting the weak and humbling the proud (Kolem tohoto stolu se sejdou nejstatečnější rytíři jako rovný s rovným. Vydají se hledat dobrodružství, napravovat křivdy, chránit slabé a pokořovat pyšné).

Z unikátního materiálu titan damašek je vyrobeno 45milimetrové pouzdro, ve kterém pracuje automat RD821 složený ze 117 součástek a disponující 48hodinovou rezervou nátahu. Rotor samonátahu viditelný safírovým dýnkem byl inspirován středověkými vytrážovými okny.

Roger Dubuis Knights of The Round Table Damscus Titanium

Ref.: RDDBEX1058 | automatický nátah | titan damašek / ø 45 mm | vodotěsnost 30 m | kožený řemínek | limitovaná edice 28 kusů | 300 000 CHF (cca 7,85 mil. Kč)

 

 

 

 

 

Andrej Poliak