Hodinářství Bechyně je opět partnerem vrcholné golfové události v České republice. Na hřišti Royal Beroun Golf Club se od 23. června odehraje prestižní ženský turnaj Tipsport Czech Ladies Open ze série Ladies European Tour.

Celkem berounský turnaj, který potrvá do neděle 25. června, odehraje devět domácích profesionálek a šest amatérek. Za poslední rok na Ladies European Tour zvítězily tři Češky, což zemi řadí v počtu titulů na druhé místo za Švédsko s osmi výhrami.

Čtyři profesionálky jsou zároveň v aktuálním Top 50 evropského žebříčku Race to Costa del Sol. Klára Davidson Spilková, loni v Berouně druhá a také vítězka Irish Open 2022, drží po letošní skvělé bilanci druhého a tří čtvrtých míst aktuálně čtvrtou příčku.

Na 19. místo vyletěla Kristýna Napoleaová po nedělním vítězství na German Masters, 47. příčka patří Sáře Kouskové a padesátku uzavírá Jana Melichová, obhájkyně titulu na Tipsport Czech Ladies Open.

ČTĚTE: Britský Bremont v portfoliu Hodinářství Bechyně

„O něčem takovém jsme ještě před nedávnem ani nesnili, i když založením nové tradice Ladies European Tour v Česku jsem věřil, že dámský golf půjde nahoru,“ řekl na setkání s médii promotér Luboš Koželuh, majitel společnosti Premier Sport.

„Potvrzením kvality turnaje je také letošní zvýšení prize money o polovinu na současných 300 000 eur. Děkuji všem, kdo turnaji pomáhají, včetně Tipsportu jako titulárnímu partnerovi. Dále O2 TV Sport, která podepsala smlouvu na další dva roky vysílání Ladies European Tour a také Royal Beroun Golf Clubu, na jehož hřiště a zázemí už teď slyšíme zase jen chválu.“

Kvalitu Tipsport Czech Ladies Open dosvědčuje rovněž fakt, že startuje šest z deseti nejlepších hráček sezony, v čele s druhou v pořadí, Španělkou Anou Pelaez. Kromě zmíněných čtyř Češek hrají také další profesionálky: Tereza Melecká, Tereza a Eva Koželuhovy, Kateřina Vlašínová a Šideri Váňová. Karty na pozvání dostaly amatérky Patricie Macková, Denisa Vodičková, Dominika Burdová, Natalie Saint Germain, Lucie Váchová a Miriam Balcarová.