V září loňského roku značka Swatch vzdala poctu k 70. výročí hodinkám Blancpain  Fifty Fathoms v podobě pěti počinů odkazujících na zemské oceány. Nyní se Swatch vydává na Měsíc.

Biokeramická kolekce Scuba Fifty Fathoms se rozrostla o šestý kousek věnovaný oceánu známém pod latinským názvem Oceanus Procellarum. Jinak řečeno Oceán bouří najdete na západním okraji přiblížené strany Měsíce. Rozkládá se v délce více než 2500 kilometrů od severu k jihu a zabírá plochu přibližně 2 milionů kilometrů čtverečních.

Nelimitovaný model Ocean of Storms je v černé barvě inspirované měsícem v novu. Stejně jako ostatních pět modelů Bioceramic Scuba Fifty Fathoms má i Ocean of Storms mechanický strojek Swatch Sistem51. Tento mechanismus, který se skládá z pouhých 51 součástek má 90hodinovou rezervu nátahu.

Mechanický strojek je viditelný díky průhlednému safírovému sklu a je opatřen ilustrací Oceánu bouří a mořského plže Okenia Luna v digitálním tisku. Na zadní straně hodinek nechybí pět inspirativních hesel: PASSION FOR DIVING – LICENCE TO EXPLORE – OCEAN BREATH – PROTECT WHAT YOU LOVE a IMMERSE YOURSELF.

Blancpain x Swatch Scuba Fifty Fathoms Ocean of Storms

Ref.: SO35B400 | automatický nátah | biokeramika / ø 46,5 mm | vodotěsnost 91 m | NATO pásek z recyklovaných rybářských sítí | 390 eur (cca 9600 Kč)

 

 

 

 

Andrej Poliak