Na charitativním večeru Laureus ve švýcarském Curychu, který se bude konat 5. listopadu, se budou dražit časomíry IWC Schaffhausen, které nosil devítinásobný mistr světa Valentino Rossi.

Do aukce jdou hodinky Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar TOP GUN Ceratanium (ref. IW503604). Rossi je nosil během mnoha svých klíčových milníků. Hodinky jsou vybaveny legendárním věčným kalendářem IWC, mají pouzdro a náramek z Ceratania. Veškerý výtěžek z aukce bude věnován nadaci Laureus ve Švýcarsku na podporu jejích různých programů pro děti a mládež.

Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar TOP GUN Ceratanium (ref. IW503604)

Hodinky Big Pilot’s Watch s průměrem pouzdra 46 milimetrů se pro Rossiho hodily jako stvořené, neboť závodil s číslem 46. ‚Il Dottore‘ také pozve vítězného zájemce, aby se stal svědkem motocyklového závodu „100 km dei Campioni“, který se každoročně koná na jeho legendárním motoristickém ranči VR46 v italské Tavullii.

„Tyto hodinky IWC pro mě mají vysokou osobní hodnotu. Poprvé jsem je měl na ruce ve Valencii během svého posledního závodu MotoGP. Ten, kdo si je odnese domů, získá předmět, který se mnou prožil velké množství důležitých a významných okamžiků,“ vysvětlil Rossi.

IWC Schaffhausen Portugieser Tourbillon Hand-Wound (ref. IW546305)

Kromě dražby Rossiho hodinek Big Pilot’s Watch proběhne na charitativním večeru Laureus také tichá aukce jedněch z nejsložitějších hodinek, které kdy společnost IWC Schaffhausen vyrobila: Portugieser Tourbillon Hand-Wound (ref. IW546305).

Mistrovské dílo vysoké horlogerie věnoval sběratel a dlouholetý přítel švýcarské nadace Laureus, jehož přáním je podpořit projekty nadace na podporu dívek. Veškerý výtěžek z dražby hodinek půjde na programy nadace zaměřené na mladé ženy.

Andrej Poliak