V pořadí pátá edice triček a mikin charitativního projektu KlokArt měla premiéru na veletrhu Salon Exceptional Watches (SEW). Kreslíř Richard Svitalský se tentokrát nechal inspirovat legendárními hodinkami Omega Moonwatch.

Po časomírách Seiko, Casio, Certina a Festina se Svitalský vrací k prvním hodinkám, které kdy stanuly na povrchu Měsíce. Legendární chronograf, kterému nikdo neřekne jinak, nežli Moonwatch, se tak dodnes řadí po právu mezi bestsellery hodinářského světa. Nově, v ilustrované podobě, přichází na pomoc Fondu ohrožených dětí.

Při pohledu na volnou interpretaci hodinek Omega Speedmaster Professional ST 105.012 je zřejmé, že ručky na černém číselníku přinášejí ještě další poselství. Indikují totiž přesný čas, totiž 2:56:15, kdy historicky první člověk sestoupil ze žebříku lunárního modulu a stanul na povrchu Měsíce.

Přehled všech čtyř předchozích edicí

Z ruček chronografu pak lze odečíst čas 2:31:40, což je součet veškerých procházek po povrchu této přirozené družice planety Země během mise Apollo 11.

Trička a mikiny s novým motivem nabídne exkluzivně e-shop www.klokart.cz, přičemž výtěžek z jejich prodeje putuje přímo na Fond ohrožených dětí.

Andrej Poliak, zdroj tisková zpráva