Na výstavě Salon Exceptional Watches (SEW), která se uskuteční předposlední říjnový víkend se na pražském Žofíně, bude odhalena nová, již pátá, edice triček a mikin charitativního projektu KlokArt.

„V průběhu prvního dne veletrhu bude představena nová série charitativních triček a mikin KlokArt s hodinářskými motivy, jejichž prodej přímo podpoří Fond ohrožených dětí,“ informoval pořadatel akce Jan Pokorný.

Jakými hodinkami se kreslíř Richard Svitalský nechal inspirovat tentokrát? To pro zatím zůstává tajemstvím. Již nyní je ovšem jisté, že o trika i mikiny bude rozhodně velký zájem.

Jeho práci znají mnozí díky slavnému českému komiksu Čtyřlístek či magazínům Šikulka a Junior 21.století. Vlajkovou lodí jeho tvorby je však vytvoření vlastního pohádkového světa jménem Sedmikráskov, jehož knižní podoba debutovala v roce 2018.

První edicí charitativního projektu byla trika s motivem hodinek Seiko v roce 2020. O rok později Svitalský zavzpomínal na kultovní trilogii Návrat do budoucnosti (Back to the future) a hodinky Casio, jež na zápěstí nosil Marty McFly, respektive herec Michael J. Fox.

Třetí motiv na trička vycházel ze vzhledu ikonických hodinek DS Cascadeur značky Certina. Tváří této edice se stal český kaskadér Jan Homola. Po časomírách Seiko, Casio a Certina přišly na řadu cyklistické Festiny. Ve čtvrté edici Svitalskému padly legendární chronografy Festina ze série Festina 16095, jež byly dlouhá léta vyráběny na počest cyklistického závodu Tour de France.

Z hlediska čtenářského zájmu na našem webu se na prvním místě umístil motiv Seiko. Následovaly Casio, Certina a Festina.

Trika a mikiny jsou stále v prodeji na eshopu Fondu ohrožených dětí.

Andrej Poliak