Luxusní rodinná značka Hermès přivádí své ikonické hodinky Arceau k novému životu znovu a znovu. Nyní se počin Arceau Mon Premier Galop chlubí intarzií cválajícího koně.

Intarzie je stará umělecká technika, kdy se dílo rodí skládáním a lepením dřevěných dýh v geometrických tvarech. V tomto případě bylo dřevo nahrazeno kůží, hedvábnými nitěmi a miniaturní malbou.

ČTĚTE: Čtyři roční období na zápěstí od Hermès

Design číselníku, inspirovaný šátkem Mon Premier Galop (můj první cval) vytvořeným umělcem Tong Renem, představuje výjev s koněm a motýlem pod hravým sluncem, zachycující okamžik půvabu a pohybu ve smaltu, hedvábí a kůži. Skládá se z třiceti dílků, kde jsou obloha a slunce vyvedeny ve smaltu a kůň v hedvábí a kůži, to vše na zářivě modrém pozadí.

Pro hodinky z řady Arceau je charakteristické kulaté pouzdro a asymetrické třmenové nožky. V tomto případě je 38milimetrového pouzdra z bílého zlata zasazeno 82 diamantů. O pohon hodinek se stará safírovým dýnkem pozorovatelný automat H1912 s 50hodinovou rezervou nátahu.

Hermès Arceau Mon Premier Galop

Automatický nátah | bílé zlato / ø 38 mm | vodotěsnost 30 m | kožený řemínek | limitovaná edice 24 kusů | cena na vyžádání Hermès – odhad 65 000 eur (cca 1,65 mil. Kč)

 

 

 

 

 

Andrej Poliak