V pořadí 10. ročník největší výstavy hodinek ve střední Evropě, Salon Exceptional Watches (SEW) se letos uskuteční v posunutém termínu, a to na konci listopadu. Oznámil to Jan Pokorný, ředitel výstavy.

SEW se bude konat v pražském Paláci Žofín v termínu od 22. do 23. listopadu. Pořadatelé pro letošní ročník chystají několik překvapení. „Nedávno jsme se vrátili z Watches and Wonders a musím říct, že jsem nadšený z toho jaký je o SEW zájem a jaké značky a osobnosti máme již potvrzené. Na desátý ročník také chystáme několik velkých překvapení a změn,“ uvedl Jan Pokorný, ředitel výstavy SEW.

Návštěvníci největší horologické výstavy ve střední Evropě se mohou těšit na program v hlavním sále ale i v přilehlých prostorách. Stálicí programu jsou přednášky Igora Siroty. A samozřejmostí je také návštěvnická anketa Hodinky roku. Loni uspěl český nezávislý hodinář Ondřej Berkus.

Loňský devátý ročník SEW nabídl mnoho novinek včetně dvou premiér českých hodinářů z Nového Města nad Metují. Značka Robot představila svou první dámskou kolekci IDA. A hodináři z ELTONU uvedli nové Orlíky. Výstavu navštívilo kolem třech tisíc lidí.

Andrej Poliak