Jedna z nejstarších švýcarských manufaktur DuBois et fils hlásí posilu v týmu. Do představenstva v lednu nastoupil bývalý švýcarský fotbalista Alex Frei.

Bývalý švýcarský fotbalový útočník Alex Frei si třese rukou s Thomasem Steinemannem, CEO DuBois et fils

„Na společnosti DuBois et fils mě fascinuje jedinečná kombinace tradice a inovace,“ řekl Alex Frei. DuBois et fils je jednou z nejstarších hodinářských značek ve Švýcarsku. Byla založena v Le Locle v roce 1785. Dnes vyrábí vysoce limitované kolekce a unikátní výrobky.

„Skutečnost, že Alex Frei není pouhým investorem, ale přebírá zodpovědnost v představenstvu společnosti Philippe DuBois & Fils SA a má zájem na rozšíření firmy, dělá z tohoto spojení něco výjimečného,“ uvedl Thomas Steinemann, CEO DuBois et fils.

Rekordní střelec národního týmu
Útočník a reprezentant Frei zahájil profesionální kariéru v FC Basilej v roce 1997. Ve svém premiérovém ročníku odehrál 11 zápasů s bilancí jednoho gólu. Poté působil v dalších švýcarských klubech (FC Thun, FC Lucern a Servette FC).

V letech 2003 až 2006 odehrál 100 zápasů v dresu francouzského týmu Stade Rennais. Tehdy si připsal 36 gólů. Dvě sezóny byl jeho spoluhráčem brankář Petr Čech. V letech 2006 až 2009 oblékal dres německého klubu Borusia Dortmund, za který v 74 zápasech vsítil 34 gólů.

Na konci kariéry se vrátil do FC Basilej, kde od roku 2009 do 2013 odehrál 103 utkání s bilancí 73 branek. Za švýcarskou reprezentaci, ve které nastupoval jako kapitán v letech 2001 až 2011, odehrál 84 zápasů a dal 42 gólů. Je tak nejlepším střelcem národního týmu.

Andrej Poliak