Slavný fotbalový klub FK Viktoria Žižkov si ke 120. výročí svého založení minulý týden nadělil quartzovou limitku ve spolupráci s PRIM. Nyní přichází na řadu časomíry s mechanickým strojkem.

ČTĚTE: FK Viktoria Žižkov slaví 120 let s PRIM

„Po výroční limitované edici bateriových hodinek bude následovat i několik kousků vlajkové lodi spol. PRIM Manufacture 1949 – typu Orlík ve sportovní verzi,“ informuje klub na svém profilu na Facebooku. I tato verze je limitována symbolickým počtem 120 kusů.

Quartzová limitka vyšla na 14 990 Kč a je prakticky vyprodána. Cena mechanických Orlíků se podle provedení pohybuje od 84 000 Kč u „normálních“ kousků až po 175 000 Kč v případě limitovaných sérií, jako byla například dámská verze představená v roce 2022.

Mechanické hodinky budou opět vynikat prvky a symboly klubu, pozice 10 a 15 budou orámovány červeně, datumové číslice budou bílé, pouze 19 a 03 červené.

Na zadní straně na nerezovém víku bude laserem vyveden znak Viktorky, který bude obtékat text žižkovské hymny z Poláčkových Mužů v ofsajdu. Nechybí jedinečné číslo edice, jméno majitele hodinek, ani letopočty 1903-2023.

Orlíky mívají pouzdro z nerezové oceli 316L o průměru od 38 do 42 milimetrů. Srdcem časomír pak může být hned několik kalibrů.

Časomíry Orlík jsou mezi příznivci české manufaktury nejoblíbenější. Vyplývá to z ankety mezi návštěvníky dne otevřených dveří v Novém Městě nad Metují v loňském roce. Před třemi lety to byl právě tento model, který se poprvé v historii značky oděl do bronzového pouzdra.

Loni se své 60 kusové limitované série Orlíků dočkaly dámy. Na jejich designu se podílel společně s konstrukčním týmem z ELTON hodinářská designér Lukáš Taneček.

Andrej Poliak (věrný fanoušek FK Viktoria Žižkov po 25 let)