Třetí závod seriálu mistrovství světa ABB FIA Formule e v Mexiku proměnil tým TAG Heuer Porsche v historické umístění. Na okruhu Autodromo Hermanos Rodriguez vyhrál Pascal Wehrlein. Týmový kolega André Lotterer dojel druhý.

Díky umístění na prvních dvou místech se tým TAG Heuer Porsche v hodnocení týmů posunul na průběžné třetí místo. V průběžném pořadí jezdců je Pascal Wehrlein třetí a André Lotterer čtvrtý.

Pascal Wehrlein (#94) a André Lotterer (#36) v kokpitech monopostů Porsche 99X Electric na trati Autodromo Hermanos Rodriguez v Mexico City
Pascal Wehrlein (vpravo) a André Lotterer v cíli Mexico E-Prix

Pascal Wehrlein v sobotním závodě zajistil pro Porsche první pole position v sezóně. V polovině na 2,606 kilometru dlouhém okruhu, který zahrnuje jedinečnou atmosféru slavného baseballového stadionu Foto Sol, byl Wehrlein na třetím místě. Jeho týmový kolega André Lotterer odstartoval do závodu ze třetí pozice.

V konečné fázi však dokonalá závodní strategie a optimální hospodaření s energií týmu TAG Heuer Porsche Formula E přinesly své ovoce. Wehrlein se posunul na druhé místo a hned poté se dostal do vedení – s Lottererem přímo za ním. Nakonec dva závodní vozy Porsche 99X Electric protnuly cílovou čáru téměř o deset sekund před svými nejbližšími pronásledovateli.

Pascal Wehrlein oslavuje vítězství v Mexico E-Prix

„V minulosti jsem se v Mexiku dvakrát přiblížil k vítězství, takže jsem rád, že to tentokrát vyšlo,“ nechal se v cíli slyšet Wehrlein. „Pro tým je to skvělý výsledek. Všichni jsme tvrdě makali. Minulá sezóna se svými vzestupy a pády pro nás nebyla jednoduchá, ale nyní se vše povedlo,“ doplnil svého stájového kolegu Lotterer.

Další zastávkou seriálu mistrovství světa elektrických formulí bude dvojzávod v Římě. Rome E-Prix se bude konat 9. a 10. dubna.

ABB FIA Formula E World Championship 2022 – Mexico City E-Prix – závod 3
PořadíPilotTýmBody
1.Pascal WehrleinTAG Heuer Porsche28
2.André LottererTAG Heuer Porsche18
3.Jean-Éric VergneDS Techeetah15
Průběžné pořadí pilotů světového šampionátu ABB FIA FORMULE E po 3. závodě
PořadíPilotTýmBody
1.Edoardo MortaraRokit Venturi43
2.Nyck de VriesMercedes-EQ38
3.Pascal WehrleinTAG Heuer Porsche30
4.André LottererTAG Heuer Porsche30
Průběžné pořadí týmů  šampionátu ABB FIA FORMULE E po 3. závodě
PořadíTýmBody
1.Rokit Venturi68
2.Mercedes-EQ66
3.TAG Heuer Porsche60

 

Kalendář ABB FIA Formula E World Championship 2022 
28. a 29. 1.Saudská ArábieDiriyahČTĚTE
13. 2.MexikoMexico CityČTĚTE
9. a 10. 4.ItálieŘímČTĚTE
30. 4.MonacoMonacoČTĚTE
14. a 15. 5.NěmeckoBerlínČTĚTE
4. 6.IndieJakartaČTĚTE
2. 7.KanadaVancouverČTĚTE
16. a 17. 7.USANew YorkČTĚTE
30. a 31. 7.Velká BritánieLondýnČTĚTE
13. a 14. 8.Jižní KoreaSoulČTĚTE

 

Andrej Poliak