Úterní třetí etapa 43. ročníku Rallye Dakar o celkové délce 629 kilometrů (měřený úsek má délku 403 km) byla pro mnoho závodníků těžkou zkouškou. Vítězem v kategorii automobilů je opět Katařan Násir Attíja. Tým Rebellion i ve třetí etapě dojel na chvostu závodu.

Smolaři dne se stali úřadující šampión Dakaru Carlos Sainz a Al Radži. Oba totiž v písečných dunách bloudili. Sainz, který byl pro průjezdu 88. km na druhém místě, se kvůli navigačním potížím propadl na 35. místo. Do cíle pak dojel se ztrátou 31 minut a nakonec z toho byla 21. příčka. Al Radží po 88. km dokonce vedl. Chyba v navigaci jej ale po 137. km bolela ještě citelněji než Sainze. Propadl se totiž na 44. místo. Celková ztráta v cíli nakonec dosáhla 1:27:14, což nakonec stačilo na 40. pozici.

ZPRAVODAJSTVÍ Z KATEGORIE MOTOCYKLŮ ČTĚTE NA WWW.MOTOHOUSE.CZ SPECIAL DAKAR 2021

Nejlepším českým závodníkem byl Martin Prokop, který na vedoucího závodníka ztratil necelých 14 minut a patřila mu sedmá příčka. Miroslav Zapletal do cíle třetí etapy dojel se ztrátou 31:02 minuty a na 20. místě byl o chlup lepší než Sainz. Tomáš Ouředníček třetí etapu dojel na 50. místě.

„Byla to rychlá erzeta, které já moc nemusím, protože loni se nám na nich nedařilo. Ale chytli jsme dobrý rytmus, k tomu Viktor (Chytka – navigátor) odvedl skvělou práci,“ řekl Martin Prokop v cíli ve videu na svém Facebookovém profilu.

Hned za Ouředníčkem se umístili oba jezdci týmu Rebellion Racing v pořadí Alexandre Pesci a Romain Dumas.