Tým TAG Heuer Porsche při startu nového ročníku seriálu mistrovství světa elektrických formulí ABB FIA Formula E na vítězství nedosáhl. Díky německému jezdci Pascalovi Wehrleinovi ale bodoval.

Pascal Wehrlein za volantem monopostu Porsche 99X Electric se startovním číslem 99 při pátečním nočním závodě ABB FIA Formule E v saudskoarabském Rijádu

Sedmý ročník ABB FIA Formula E odstartoval v pátek 26. února nočním závodem na okruhu nedaleko saudskoarabského Rijádu. Němec Pascal Wehrlein do historicky prvního závodu s umělým osvětlením startoval díky druhému času z kvalifikace z první řady. Jeho týmový kolega a krajan André Letterer startoval z řady sedmé.

Wehrlein se po náročném závodě nakonec mohl radovat z pátého místa a z prvních 10 bodů v šampionátu jezdců. Letterer musel kvůli defektu do boxů, což ho stálo umístění. Na šestnáctém místě nakonec skončil bez bodů. Bodově naprázdno vyšel také ambasador TAG Heuer pilot týmu DS TECHEETAH Jean-Éric Vergne, který dojel na 15. příčce.

ČTĚTE: TAG Heuer prodloužila partnerství se sérií Formule E

„Kolem a kolem to byl nakonec dobrý první závod sezóny. Ale když startujete z první řady, očekáváte vítěžství. Proto nejsem zcela spokojený, protože jsem určitě mohl zajet lepší výsledek,“ nechal se po pátečním nočním klání slyšet Wehrlein. „Takto jsem si můj první závod nového ročníku nepředstavoval,“ řekl Letterer.

V sobotu bod pouze pro Wehrleina

Sobota na arabském poloostrově pilotům TAG Heuer Porsche nevyšla podle představ. Nedařilo se jim v tréninku ani v kvalifikaci. V cíli druhého závodu sezóny se tak Wehrlein musel spokojit s desátou příčkou a jedním bodem. Stájový kolega Lotterer si oproti pátku sice polepšil na 11. příčku, ale i tentokrát bez bodu. Ambasador TAG Heuer Vergne skončil na místě dvanáctém.

André Lotterer za volantem monopostu Porsche 99X Electric se startovním číslem 36 při sobotním nočním závodě ABB FIA Formule E v saudskoarabském Rijádu

„Dnešek byl mnohem těžší. Zkoušel jsem všemožné a myslel jsem si na více než jeden bod. Nyní se ale musíme do příštího závodu v Římě zlepšit. Jsem přesvědčen, že budeme silnější,“ řekl po sobotním závodě Wehrlein. „Je škoda, že jsme nemohli ukázat, jak jsme se oproti minulé sezóně zlepšili. Bohužel, tohle byl víkend, na který musím zapomenout,“ uvedl Lotterer.

V čele šampionátu je de Vries s mercedesem

Nizozemec Nyck de Vries z týmu Mercedes-EQ je po úvodním dvouzávodě v Rijádu průběžně v čele šampionátu ABB FIA Formula E

V pátečním klání byl nejrychlejší Nizozemec Nyck de Vries z týmu Mercedes-EQ. V minulé sezóně jedenáctý muž celkového pořadí vybojoval pole position, za což si připsal další tři body. Jeden bod získal i za nejrychlejší kolo v kvalifikaci. Na druhém místě v pátek skončil Švýcar Edoardo Mortaza (Rokit Venturi Racing). Bronz si vyjel Australan Mitch Evans (Jaguar Racing).

Dvacetpět bodů a průběžné druhé místo v šampionátu v sobotu vybojoval Brit Sam Bird (Jaguar Racing). Stříbrný dojel z prvního místa startující Nizozemec Robin Frijns (Envision Virgin Racing) Z devátého místa na startovním roštu to na bronz dotáhl Portugalec António Félix da Costa z týmu DS TECHEETAH.

Další zastávkou sedmého ročníku ABB FIA Formule E je 10. dubna italský Řím.