Akademie Grand Prix d’Horlogerie de Genève (GPHG) 8. května oficiálně zahájila příjem přihlášek do třiadvacátého ročníku výročních cen GPHG. Vítězové budou vyhlášení 9. listopadu.

Přihlásit se mohou nejen švýcarské manufaktury do 23. června prostřednictvím digitální platformy GPHG. Přihlášeny mohou být hodinky či hodiny uvedené na trh ke dni uzávěrky přihlášek, nejpozději však k 23. říjnu.

Na vyhlášení výsledků se podílí všech 830 členů Akademie GPHG. Konečné slovo má pak porota vzešlá z akademiků. Ceny GPHG mají 15 kategorií. Poroto nicméně uděluje ještě pět dalších cen, o které mohou bojovat všechny přihlášené kousky včetně hlavní ceny “Aiguille d’Or” Grand Prix.

GPHG 2022: “Aiguille d’Or” pro MB&F LM Sequential EVO

V létě z elektronického hlasování vzejde 90 nominovaných časomír, jejichž seznam bude zveřejněn na začátku září. V průběhu října se pak v několika vybraných zemích uskuteční putovní výstava.

Aktuální seznam akademiků GPHG

K výběru vítězů se Akademie GPHG sejde na konci října. Třicetičlenná porota soutěže se pak několik dní před vyhlášením 9. listopadu sejde za zavřenými dveřmi a určí konečné výsledky, které budou slavnostně vyhlášeny v ženevském Théâtre du Léman.

Andrej Poliak