Švýcarská manufaktura H. Moser & Cie. se stala sponzorem jednoho z nejstarších horologických sdružení na světě – Horological Society of New York (HSNY).

Manufaktura byla založena v roce 1828 a sídlí ve švýcarském Neuhausen am Rheinfall. Zaměstnává více než 60 lidí a za dobu své existence vyvinula 15 vlastních strojků. Ročně vyrobí více než 1500 časomír.

„Ve všem, co děláme, se snažíme přinést něco nového, něco jiného, ale vždy s ohledem na tradici. Spojením nových materiálů, nových technologií a know-how s dědictvím se snažíme rozvíjet hodinářské umění a vědu, stejně jako HSNY,“ komentoval rozhodnutí Edouard Meylan, CEO a majitel H. Moser & Cie.

Horologická společnost v New Yorku byla založena v roce 1866 a je jedním z nejstarších nepřetržitě působících horologických sdružení na světě. Dnes je HSNY neziskovou organizací, jejímž cílem je rozvíjet umění a vědu v oblasti horologie prostřednictvím vzdělávání. Členy je pestrá směsice hodinářů, vedoucích pracovníků, novinářů, historiků, prodejců a sběratelů.

Andrej Poliak