Značka Hamilton v sobě již 130. let snoubí amerického ducha svobody se švýcarskou precizností. Založena byla v roce 1892 v Lancasteru v Pennsylvanii. Od roku 1974 je součástí Swatch Group a od roku 2003 sídlí ve švýcarskéme Bielu.

Poprvé se do srdcí zapsala v počátcích americké železnice. V roce 1918, kdy na mapu světa přibylo Československo, se Hamilton pustila do hodinek pro civilní piloty. Sportovnímu duchu zůstává značka věrná dodnes a ve třech modelových řadách si vybere každý: milovníci potápění (Khaki Navy), stejně jako dobrodružství (Khaki Field) či letectví (Khaki Aviation).

ČTĚTE: Hamilton slaví 130. let plejádou novinek – část první

ČTĚTE: Hamilton slaví 130. let plejádou novinek – část druhá

V poslední třetí části si představíme, co si značka, která světu dala první baterií poháněné hodinky (Ventura – 1957) či první časomíry s LED displejem (Pulsar – 1970), připravila v první polovině letošního roku.

Inspiraci ve vintage pilotkách pro RAF ze 70. let nalezl nový chronograf Hamilton Khaki Pilot Pioneer Mechanical Chronograph se 40mm ocelovým pouzdrem a mechanickým kalibrem s ručním nátahem H-51-Si.

Na černém zrnitém číselníku jsou zobrazeny všechny údaje potřebné pro kalkulaci letu, stejně jako tomu bylo v 70. letech. Béžová Super-LumiNova na ručkách a údajích upomíná na vintage styl.

Khaki Pilot Pioneer Mechanical Chronograph (ref.: H76409530)

Uvnitř pouzdra je uložen moderní kalibr z roku 2021 s křemíkovým vláskem a rezervou chodu 60 hodin. Neotřelý styl novinkového chronografu je dokreslen hnědým koženým řemínkem.

Khaki Pilot Pioneer Mechanical Chronograph

Ref.: H76409530 | ruční nátah | chronograf | ocel / ø 40 mm | vodotěsnost 100 m | kožený řemínek | 56 100 Kč

Časomíry Hamilton prodává Carollinum. Tato společnost značku zastupuje také velkoobchodně a pořídit ji mohou zákazníci u více než desítky prodejců v Česku a Slovensku.

Tisková zpráva – upravil aak