Je to přesně sto let od chvíle, kdy německý výrobce luxusních psacích potřeb a doplňků Montblanc představil světu plnicí pero Meisterstück. Na oslavu tohoto významného výročí uvádí jubilejní kolekci.

Významná kapitola v dějinách kultury psaní se začala psát v roce 1924, kdy společnost Montblanc představila svůj nový psací nástroj. Celočerné plnicí pero dostalo název Meisterstück, v německém překladu „mistrovské dílo“, který vyjadřoval jeho charakter absolutního řemeslného díla vytvořeného mistrovským umem.

U příležitosti stoletého výročí se Montblanc vrací k jeho počátkům a představuje kolekci Meisterstück The Origin, která vyzdvihuje designové atributy i barvy pera v průběhu let, a dokonce se vrací k prvotním konceptům z rozsáhlého archivu značky, jež nebyly nikdy předtím realizovány.

„Na vrcholu digitálního věku je Meisterstück stále považován za symbol kultury, kreativity a propojení. Je především synonymem síly ručního psaní. Touto speciální kolekcí zveme všechny ty, kdo milují psaní a odkaz značky Montblanc, aby se s námi vydali na cestu a objevili či znovuobjevili designové prvky, které se staly signaturními znaky milovaného Meisterstücku,“ říká Alessandra Elia, ředitelka pro kulturu psaní značky Montblanc.

 

Kolekce Meisterstück The Origin Solitaire LeGrand propojuje složitý archivní design v kombinaci žlutého zlata a laku v korálové barvě na víčku i těle pera.

Kolekce Meisterstück The Origin Precious Resin 149 má tělo z černé ušlechtilé pryskyřice a víčko s efektem tekutého inkoustu, doplněné kováním potaženým platinou, kroužkem na víčku s letopočty 1924 a 2024 a speciálním výročním klipem. Zlatý hrot z 18karátového zlata pokovený rhodiem je ozdoben designem ke stému výročí.

Kolekce Meisterstück The Origin Doué LeGrand kombinuje víčko s archivním vzorem tvořeným platinou a modrým lakem zdobeným gravírovaným vintage logem MEISTERSTÜCK a tělo z ušlechtilé modré pryskyřice. Edice je vybavena zlatým hrotem z 18karátového zlata pokoveného rhodiem a emblémem Montblanc na vrcholu víčka zasazeným do modré pryskyřice.

Kolekce Meisterstück The Origin Doué Classique kontrastuje víčko s archivním vzorem tvořeným žlutým zlatem a zeleným lakem s tělem ze zelené ušlechtilé pryskyřice. Emblém Montblanc je zasazen do zelené pryskyřice a hrot je vyroben z 18karátového zlata.

Jako doplněk ke kolekci psacích potřeb představuje Montblanc tři barvy inkoustu ve skleněných lahvičkách, které odrážejí klíčové barvy edice – modrou, zelenou a korálovou – a jsou uloženy v krabičce s archivním designem.

Zážitek z psaní doplňuje modrý zápisník z hovězí kůže s embosovaným vzorem z archivů značky, kožený zápisník Meisterstück 100 s digitálním potiskem plnicího pera a dopisní sada s designem ke 100. výročí. Kolekce doplňků je obohacena také o výběr kulatých manžetových knoflíčků z oceli a laku a kožené náramky s ocelovou sponou ve vintage designu.

Zdroj: Tisková zpráva

Kolekce Montblanc Meisterstück The Origin je dostupná v butiku Montblanc, Pařížská 17, Praha 1 a online na www.montblanc.com