Švýcarská značka Kross Studio je známá spoluprací s hollywoodskými filmaři. Nedávno jsme vám představili hodinky věnované Batmanovi. Nyní přichází na řadu legendární lovec odměn Boba Fett ze série Star Wars od Lucasfilmu.

Boba Fett Collector Set je exkluzivní limitovanou sérií čítající deset kusů. Set obsahuje časomíry Boba Fett Tourbillon s titanovým pouzdrem, model kosmické lodi Slave I, set tří řemínků, hadřík z mikrovlákna, příručku majitele a rukavice Boba Fetta. To vše za 120 000 dolarů (cca 2,8 mil. Kč).

Postava Boba Fetta se poprvé na filmovém plátně objevila ve Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje z roku 1977. Z hlediska plynutí času v rámci filmové série se postava objevila také ve druhé epizodě Klony útočí natočené v roce 2002. Bobova vesmírná loď, jejíž model je součástí setu od Kross Studio, se v sérii objevila v roce 1980 v páté epizodě Impérium vrací úder.

Boba Fett se jako vedlejší postava objevila v seriálovém hitu Mandalorian z produkce Disney+. Tento seriál je první v TOP 10 nejsledovanějších seriálů této streamovací platformy. Úspěch série vyústil v samostatnou sedmidílnou odnož Kniha Boba Fetta, které v TOP 10 patří osmá příčka.

Andrej Poliak