Lotus ve čtvrtek 7. září v New Yorku představil Emeyu, první čtyřdveřové hyper-GT automobilky. Čtyřdveřový elektromobil představitelé Lotus označili za novou vlajkovou loď, která v modelové nabídce bude stát nad SUV Eletre.

„Spojením našeho bohatého dědictví s inteligentním výkonem a nejmodernějšími špičkovými technologiemi posouváme hranice toho, jak by měl luxusní elektromobil vypadat a jak by se měl ovládat,“ řekl Feng Qingfeng, generální ředitel společnosti Lotus Cars Limited, kterou většinově vlastní automobilka Geely.

Emeya nastavuje nová měřítka v oblasti inženýrství a designu s nejnovějšími pokročilými inovacemi – „přináší řidičům elektromobil, který je vzrušující řídit a má výjimečné výkony“.

Patří sem pokročilé a aktivní aerodynamické prvky, jako je průkopnická aktivní přední mřížka, zadní difuzor a zadní spoiler. To vše v kombinaci s nízkým těžištěm, které Lotus nazývá „hyperstance“, zvyšuje stabilitu při jízdě a nastavuje nový standard v segmentu GT, pokud jde o vynikající jízdní vlastnosti a ovladatelnost.

Emeya má elektronicky řízený systém vzduchového odpružení. Jeho vyspělé palubní senzory vnímají vozovku 1000krát za sekundu a automaticky upravují vůz tak, aby zajistily co nejhladší jízdu.

Model Emeya v nejvyšší specifikaci je vybaven vysoce výkonnou soustavou dvou motorů Lotus, která zajišťuje maximální rychlost více než 250 km/h (155 mph) a dokáže zrychlit z 0-100 km/h za méně než 2,8 sekundy, což z něj činí jedno z nejrychlejších elektrických GT na světě.

Vůz se může nabíjet výkonem až 350 kilowattů, což znamená, že dokáže zvýšit dojezd na 150 km přibližně za pět minut. Výroba nového modelu má být zahájena na počátku příštího roku v mateřské továrně Geely v čínském Wuhanu, podobně jako Eletre.