Luxusní automobilka Maserati se na autosalónu v čínské Šanghaji ve světové premiéře pochlubila svým prvním elektromobilem – Grecale Folgore. Jako elektromobil se na asijském trhu představilo výkonné kupé GranTurismo.

„Je to klíčový okamžik pro značku Maserati. Dnes jsme v Číně na autosalonu v Šanghaji, v Itálii na kosmopolitní akci Milano Design Week, po celém světě oslavili budoucnost: je to nový začátek pro značku. Oslavujeme Folgore, plán elektrifikace, který se stal skutečností a je připraven razit cestu v této revoluční éře,“ uvedl Davide Grasso, generální ředitel Maserati.

Grecale Folgore se kompletně vyrábí v Itálii. Elektřinu dodává baterie s kapacitou 105 kW/h. Elektrická pohonná soustavy poskytuje výkon přes 500 koní a maximální rychlost více než 200 km/h. V interiéru byly použity recyklované materiály.

Maserati se tak stala první italskou automobilkou, která má luxusní SUV ve svém portfoliu. Konkurenční Ferrari má svůj elektromobil představit do roku 2025. Elektrifikace bude hrát v budoucí strategii Maserati klíčovou roli. Automobilka se zavázala vyrábět elektrické verze všech svých modelů do roku 2025 a plně elektrické vozy do roku 2030.

Elektromobil Grecale Folgore si můžete prohlédnout v následujícím videu na YouTube.

Andrej Poliak