Mistři hodináři sdružení v Akademii nezávislých hodinářů (AHCI) se na přelomu března a dubna představí na výstavě Masters of Horology v Ženevě.

Druhý ročník Masters of Horology se bude konat od 27. března do 2. dubna v galerii IceBergues v historické ženevské čtvrti Saint-Gervais, známé od XVI. století jako čtvrť hodinářů. Na výstavě by se mělo prezentovat přes 25 hodinářských mistrů.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejzajímavější modely nezávislých hodinářů a osobně s nimi prodiskutovat nejnovější hodinářské trendy. Académie Horlogère des Créateurs Indépendants (AHCI) sdružuje 35 nezávislých hodinářských mistrů z celého světa. Jejím členem je od roku 2021 také český mistr Luděk Seryn.

Ženeva se na přelomu a dubna promění v hlavní město hodinařiny. Ve stejném termínu se ve druhém největším švýcarském městě totiž konají i další horologické přehlídky. Od 28. března do 1. dubna se koná druhý ročník výstavy Time to Watches. V podobném termínu mohou fanoušci hodinařiny navštívit výstavu Watches and Wonders (27. 3. až 1. 4.).

Andrej Poliak