Švýcarská manufaktura Maximilian Büsser and Friends (MB&F) pro své příznivce připravila retrospektivní katalog svých časomír prvních 15 let své existence MB&F: the First Fifteen Years.

Kniha má rozsah 312 stran a je psána v angličtině. Obsahuje 160 produktových variant. Na čtenáře čeká více jak 400 fotografií unikátních časomír. Na knize se podílejí novinářka a hodinářská expertka Suzanne Wong a hodinářský expert William Massena.

Ukázka za katalogu MB&F: the First Fifteen Years

Katalog obsahuje kompletní soubor práce MB&F, včetně některých překvapení. Je známou skutečností, že značka neakceptuje poptávky na hodinky na míru, nicméně v letech 2009 a 2010, kdy byly těžké časy, se rozhodla navrhnout několik unikátů, které se prodávaly takříkajíc inkognito bez jakékoli propagace. I tato horologická překvapení v katalogu budou.

Ukázka za katalogu MB&F: the First Fifteen Years

„Nápad na projekt vznikl, když mi zákazník, který si koupil LM2 v červeném zlatě, napsal, kolik modelů bylo vyrobeno,“ vysvětluje zakladatel MB&F Maximilian Büsser. „Tak jsem to vyhledal a řekl mu, že jeho hodinky jsou jedním z 31 vyrobených kusů. Naprosto překvapeně odepsal a řekl, že to nemůže být správné, protože jeho hodinky nejsou limitovanou edicí. Řekl jsem mu, že to číslo je správné, a byl u vytržení!“

Ukázka za katalogu MB&F: the First Fifteen Years

Vydavatelem katalogu je nakladatelství Editions de La Martinière. Distribuce se ujala firma Abrams v prvním nákladu 2000 výtisků. Prvních 1500 knih bude rezervováno pro MB&F a její partnery, které budou prezentovány ve speciálním ochranném boxu.

Kvůli celosvětovému nedostatku ve výrobě a expedici surovin včetně papíru se tisk knih o několik měsíců zpozdil, ale dodávky jsou naplánovány na léto 2022. Zbývajících 500 výtisků bude prodáno od října 2022.

Předobjednávky jsou nyní otevřeny na eShopu MB&F M.A.D.Gallery.

Andrej Poliak