Česká značka Chronotechna podporuje tureckého akademika a podmořského průzkumníka Hakana Önize, který se v roce 2018 podílel na odhalení nejstaršího lodního vraku na světě.

Önize je profesorem na univerzitě Akdeniz v turecké Antayii. Právě na pobřeží nedaleko tohoto letoviska byla obchodní loď ze 16. století před naším letopočtem objevena. Tým čítal šest potápěčů, kteří vrak ve Středozemním moři v hloubce 56 metrů objevili.

ČTĚTE: Ambasadorem Chronotechny je český freediver

Každá vteřina se při ponoru do velké hloubky počítá. „Vteřiny jsou velmi důležité pro náš život a naši bezpečnost. Jen kvůli deseti vteřinám nepřesnosti musíte v dekompresní stanici zůstat dalších 15 minut, abyste se vyhnuli dekompresní nemoci, která se může projevit až o několik měsíců později. Hodinky SeaQuest Dive se postarají o to, abych byl stoprocentně přesný,“ řekl Öniz.

Mít dekompresní komoru pro nás bylo ještě před dvěma lety velkou překážkou. Nyní máme s pomocí Jana Sýkory a jeho přátel moderní dekompresní komoru na blízké lodi. Za pár týdnů navíc dokončíme novou loď díky štědrému příspěvku Chronotechny, která pro dokončení konstrukce této lodi vydražila hodinky limitované edice SeaQuest Dive Azzure Deep za 25 tisíc eur. Tato nová loď bude nesmírně důležitá pro budoucnost podmořské archeologie,“ dodal profesor Öniz.

ČTĚTE: Dražba unikátních časomír Chronotechna SeaQuest Dive

Celý článek si můžete přečíst na www.chronotechna.com

Celou kolekci Sea Quest Dive si můžete prohlédnout na stránkách Chronotechny.

aak