Švýcarská manufaktura Oris se v ochraně životního prostředí angažuje již pěknou řádku let. Nyní navázala spolupráci s firmou Cervo Volante, která vyrábí kožené zboží z kůží jelenů evropských.

Každý rok je ve Švýcarsku legálně uloveno 15 000 jelenů evropských. Jejich lov je důležitý kvůli regulaci jejich populace z důvodu ochrany švýcarského venkova. Řadu let bylo z ulovených jelenů použito jen minimum k dalšímu zpracování.

V roce 2017 se Kadri Vunder Fontana, biotechnologická inženýrka a zkušená podnikatelka, a její kamarádka Conny Thiel-Egenter, biologžka se specializací na ochranu přírody
a péči o divokou zvěř, rozhodly založit firmu Cervo Volante. Jejich vize byla jednoduchá: využít jelení kůže pro výrobu bot, koženého zboží a řemínků pro hodinky.

Fontana a Thiel-Egenter se zhruba před rokem dozvěděly o kampani Change for the Better (Změna k lepšímu), ekologickém programu hodinářské značky. Oris proto oslovily s nápadem vyrábět řemínky z jelení kůže. V Orisu neváhali ani chvilku a nabízenou spolupráci s nadšením přijali.

Oris na trh nyní uvádí svůj ikonický model Big Crown Pointer Date ve třech provedeních s číselníky v šedé, modré a zelené barvě. Řemínky z jelení kůže od Cervo Volante jsou hnědých odstínech. Ocelové pouzdro o průměru 38 mm ukrývá kalibr Oris 754 s rezervou nátahu 38 hodin.

Andrej Poliak