Německá manufaktura NOMOS Glashütte částí z prodejů hodinek podporuje Lékaře bez hranic (Médecins Sans Frontières – MSF) přes deset let. Za tu dobu šlo na konto organizace více než 1,3 milionu eur z prodeje více než 11 000 kusů časomír.

NOMOS Glashütte vyrábí mechanické hodinky na podporu organizace Lékaři bez hranic od roku 2012. Judith Borowski, generální ředitelka společnosti NOMOS Glashütte: „Cenné hodinky a velká nouze se zdají být neslučitelné jen na první pohled. Protože my můžeme nejlépe pomoci tím, co umíme – a to jako hodináři v Glashütte vyrábět ty nejlepší hodinky.“

Tangente 38 – 50 Ans de Médecins Sans Frontières

Hodinky jako speciální edice Tangente 38 – 50 let Lékařů bez hranic pomáhají rok co rok. Jedná se o poslední z celkem 14 modelů NOMOS, které jsou určeny ve prospěch této organizace pro pomoc v nouzi oceněné Nobelovou cenou. V závislosti na modelu půjde 100 až 250 eur přímo na pomoc potřebným.

Světový humanitární den 2023: ať se děje cokoliv (Foto: UNOCHA)

V sobotu 19. srpna bude ve znamení  Světového humanitárního dne, kterým si připomínáme a oceňujeme práci humanitárních organizací a dobrovolníků i jejich oběti.

MZV ČR letos tento den připomene záštitou nad promítáním filmu Moje slunce Mad v pražském kině OKO (17. 8. v 17:30 hod.) a happeningem 18. 8.

Světový humanitární den byl vyhlášen Valným shromážděním Organizace spojených národů v roce 2008, na základě události z 19. srpna 2003, kdy při útoku na misi OSN v Bagdádu přišlo o život 22 humanitárních pracovníků.

Andrej Poliak