Téměř před šedesáti lety uvedla švýcarská manufaktura Rado na trh model Captain Cook. Loni v prosinci uvedla novou interpretaci v bronzu, ke které nyní přidává keramickou variantu.

Rado Captain Cook Automatic Bronze
Rado Captain Cook Automatic Bronze

Nejprve se podíváme na bronzovou variantu. Značka Rado je známá jako průkopník práce s nejmodernějšími materiály, inovativními designy a netradičními barevnými kombinacemi. „The Master of Materials“ si tentokrát opět hraje s inovátorskými materiály, jako je high-tech keramika a bronz. Captain Cook Bronze mají bronzové pouzdro o průměru 42 mm a keramickou lunetu v barvě burgundská červená, zelená, modrá anebo hnědá. Na zápěstí je možné je připnout kořeným řemínkem nebo NATO strap. Hodinky mají vodotěsnost 300 metrů a disponují kalibrem 11½ Rado calibre 763 s impozantní rezervou chodu 80 hodin.

Rado Captain Cook High-Tech Ceramic
Rado Captain Cook High-Tech Ceramic

Nejčerstvějším přírůstkem do rodiny Captain Cook je keramická varianta. Poprvé se model představuje s pouzdrem o průměru 43 mm a ve čtyřech verzích. Chod hodinek s vodotěsností 300 metrů zajišťuje kalibr Rado calibre R734 rovněž s 80 hodinovou rezervou chodu. 

Model Captain Cook byl poprvé představen v roce 1962. Od uvedení novodobé verze v roce 2017 se milovníci retro a vintage inspirovaných hodinek dočkali několika dalších reedicí modelu. Na Baselworld 2018 se do rodiny Captain Cook přidali další dva členové, včetně kousku vzdávající hold druhému modelu Captain Cook z 60. let minulého století s názvem Tradition Captain Cook MKII. O rok později a byla odhalena další kolekce. Rado Captain Cook Automatic z roku 2019 mají pouzdro o průměru 42 mm s fantastickým výběrem barev, včetně zelených a modrých ciferníků.

Modelová řada Captain Cook nese jméno po britském mořeplavci Jamesi Cookovi, který v 18. století zmapoval velkou část tichomoří.

Hodinky Rado prodává:
Klenotnictví Dušák, Na Příkopě 1047/17, Praha 1

Andrej Poliak